• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz studia jednolite magisterskie, Wydział Nauk Społecznych

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Pedagogika resocjalizacyjna i międzykulturowa, pierwszego stopnia - studia dostosowane do potrzeb osób pracujących

Szczegóły
Kod WNS-S1-PRiMp
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Społecznych
Kierunek studiów Pedagogika
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3 lata tj. 6 semestrów
Adres komisji rekrutacyjnej pedagogika@chat.edu.pl
Godziny otwarcia sekretariatu 9:00-15:00
Adres WWW https://chat.edu.pl/
Wymagany dokument
  • MATURA
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Charakterystyka studiów

Studia I stopnia na kierunku Pedagogika w zakresie „Pedagogiki resocjalizacyjnej i międzykulturowej” przygotowują specjalistów do pracy terapeutycznej, resocjalizacyjnej oraz opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Studia przygotowują absolwentów do wykonywanie zawodu pedagoga i wychowawcy w instytucjach resocjalizacyjnych, profilaktyki społecznej i wymiaru sprawiedliwości, instytucjach pomocy migrantom; wykonywanie zawodu pedagoga i wychowawcy w pozaszkolnych placówkach oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wielokulturowości; wykonywanie zawodu pedagoga środowiskowego. Absolwent kierunku Pedagogika, wyposażony zostanie w wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w instytucjach państwowych, samorządowych i pozarządowych zajmujących się profilaktyką społeczną, resocjalizacją i kontrolą przestępczości, w organach bezpieczeństwa publicznego i porządku prawnego, szczególnie w straży miejskiej, policji oraz zajmujących się problematyką nieletnich; w instytucjach wykonujących kary izolacyjne i środki zabezpieczające lub poprawcze; w oświatowych placówkach diagnostycznych, wychowawczych, opiekuńczych, jak np. pogotowia opiekuńcze, domy dziecka itd.; w ochronie zdrowia – instytucjach diagnostycznych i terapeutycznych zwłaszcza ukierunkowanych na leczenie uzależnień (narkomania i alkoholizm) oraz zaburzeń zachowania; biurach polityki społecznej, urzędach pracy, ośrodkach pomocy rodzinie, urzędach ds. uchodźców, udzielających pomocy migrantom i osobom odmiennym kulturowo, organizacjach i instytucjach zajmujących się bezrobotnymi i bezdomnymi oraz pomocą postpenitencjarną. Studia kończą się egzaminem dyplomowym i uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata pedagogiki. Wszyscy studenci uzyskują wewnętrzny certyfikat w zakresie znajomości języka obcego na poziomie biegłości B2. Celem studiów jest wykształcenie kompetentnego pedagoga o potwierdzonych kwalifikacjach ogólnopedagogicznych i specjalnościowych. Studia umożliwiają uzyskanie efektów kierunkowych, w tym specjalnościowych, z zakresu wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, uwzględniających obszar merytoryczny nauk humanistycznych i nauk społecznych. Efekty uczenia się są ustalone zgodnie z  Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 14 listopada 2018 r. w sprawie charakterystyk drugiego stopnia efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomach 6-8 Polskiej Ramy Kwalifikacji (Dz. U. z 2018 r. poz. 2218 z późn. zm.).

Uzyskany tytuł zawodowy (licencjat) pozwala ubiegać się o przyjęcie na studia drugiego stopnia (dające pełne kwalifikacje nauczycielskie) oraz podnoszenia kwalifikacji na studiach podyplomowych.

Absolwenci, którzy ukończyli pełny 5-letni cykl kształcenia (studia I i II stopnia pedagogika resocjalizacyjna) będą posiadali kwalifikacje nauczycielskie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U.2019, poz. 1450).

Studia dostosowane do potrzeb osób pracujących:

  • studia stacjonarne,
  • studia bezpłatne,
  • zajęcia w tygodniu po godzinie 15.00  oraz w wybrane soboty,
  • część zajęć realizowana w formie hybrydowej.

Program studiów

Zasady kwalifikacji

Do ubiegania się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika uprawnione są osoby posiadające świadectwo dojrzałości. Kandydatów na studia pierwszego stopnia obowiązuje ranking świadectw maturalnych. Warunki, tryb oraz terminy rozpoczęcia i zakończenie rekrutacji w roku akademickim 2024/2025 określone zostały w  uchwale nr 2/2023 Senatu ChAT z dnia 29 czerwca 2023 r.

Dokumenty wymagane do złożenia w formie papierowej w dziekanacie Wydziału Nauk Społecznych ChAT w przypadku zakwalifikowania  się na studia

  • podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z osobistego konta rejestracyjnego w systemie IRK i podpisane przez kandydata,
  • oryginał lub uwierzytelniony odpis świadectwa dojrzałości albo świadectwa dojrzałości i zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego albo świadectwa dojrzałości uzyskanego za granicą, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem,
  • aktualną fotografię kandydata, zgodną z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych.

Terminy

  • Rozpoczęcie rejestracji w systemie irk.chat.edu.pl: 2 września 2024 r.
  • Ostatni dzień rejestracji w systemie irk.chat.edu.pl: 18 września 2024 r.
  • Ostatni dzień wnoszenia opłat rekrutacyjnych: 19 września 2024 r.
  • Zatwierdzenie wyników kwalifikacji na studia: 20 września 2024r.
  • Przyjmowanie dokumentów od kandydatów: 23-26 września 2024 r.
  • Ogłoszenie wyników rekrutacji przez WKR: 27 września 2024 r.

Opłata

Opłata rekrutacyjna za rejestrację na jeden wybrany kierunek, poziom i formę studiów wynosi 85 zł.

Dodatkowe informacje

https://chat.edu.pl/


Do ubiegania się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika uprawnione są osoby posiadające świadectwo dojrzałości. Kandydatów na studia pierwszego stopnia obowiązuje ranking świadectw maturalnych. Warunki, tryb oraz terminy rozpoczęcia i zakończenie rekrutacji w roku akademickim 2024/2025 określone zostały w  uchwale nr 2/2023 Senatu ChAT z dnia 29 czerwca 2023 r.