Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz studia jednolite magisterskie, Wydział Nauk Społecznych

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

PEDAGOGIKA – STUDIA DRUGIEGO STOPNIA (NIENAUCZYCIELSKIE - 1,5 ROKU, 3 SEMESTRY)

Szczegóły
Kod WNS-S2-P
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Społecznych
Kierunek studiów Pedagogika
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Czas trwania 1,5 lata, tj. 3 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej wns@chat.edu.pl
Godziny otwarcia sekretariatu 9:00-15:00
Adres WWW https://wns.chat.edu.pl/
Wymagany dokument
  • WYŻSZE
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (05.05.2025 00:00 – 10.07.2025 23:59)

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW

PEDAGOGIKA – STUDIA DRUGIEGO STOPNIA (NIENAUCZYCIELSKIE)

Studia drugiego stopnia na kierunku Pedagogika w proponowanych zakresach specjlanościowych trwają 1,5 roku (3 semestry) i adresowane są do wszystkich absolwentów studiów wyższych pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Absolwenci stuiów otrzymują tytuł magistra pedagogiki.

STUDIA REALIZOWANE SĄ W TRYBIE STACJONARNYM DOSTOSOWANYM DO POTRZEB OSÓB PRACUJĄCYCH – zajęcia odbywają się po godzinie 15.00,  hybrydowa forma studiów w siedzibie uczelni oraz online.

SPECJALNOŚCI:

Wybór specjalności następuje na drugim semestrze studiów. Uruchomienie specjalności jest uzależnione od wymaganej liczby osób nią zainteresowanych. O liczebności grup decyduje Dziekan Wydziału Nauk Społecznych ChAT

PEDAGOGIKA RESOCJALIZACYJNA

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Pedagogika, specjalność Pedagogika resocjalizacyjna, posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu diagnozowania, profilaktyki i resocjalizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz wykazujących zachowania dewiacyjne lub przestępcze. Jest przygotowany do pracy z osobami niedostosowanymi społecznie, zarówno w środowisku otwartym, jak i w instytucjach resocjalizacyjnych. Posiada umiejętność projektowania i wdrażania programów resocjalizacyjnych, interwencyjnych i terapeutycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb podopiecznych. Potrafi analizować przyczyny zachowań problemowych, podejmować działania prewencyjne oraz współpracować z rodzinami i instytucjami wspierającymi proces readaptacji społecznej.

Może podjąć pracę w placówkach resocjalizacyjnych, takich jak zakłady poprawcze, schroniska dla nieletnich, ośrodki wychowawcze i socjoterapeutyczne, a także w instytucjach penitencjarnych, w tym w zakładach karnych i aresztach śledczych. Znajdzie zatrudnienie w ośrodkach interwencji kryzysowej, domach samotnej matki, schroniskach dla osób w kryzysie bezdomności oraz organizacjach pozarządowych zajmujących się resocjalizacją i profilaktyką społeczną. Może również pełnić funkcje doradcze i eksperckie w instytucjach zajmujących się przeciwdziałaniem przestępczości i reintegracją społeczną.

PROFILAKTYKA SPOŁECZNA I PEDAGOGIKA MIĘDZYKULTUROWA

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Pedagogika, specjalność Profilaktyka społeczna i pedagogika międzykulturowa, posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu diagnozowania i przeciwdziałania zagrożeniom społecznym oraz wspierania integracji w środowiskach wielokulturowych. Jest przygotowany do projektowania i realizacji programów profilaktycznych, edukacyjnych i społecznych, mających na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu, przestępczości, uzależnieniom oraz innym problemom społecznym. Posiada umiejętności mediacyjne i doradcze, pozwalające na skuteczną pracę z osobami zagrożonymi marginalizacją, migrantami, uchodźcami oraz grupami mniejszościowymi. Potrafi także analizować zjawiska społeczne w kontekście globalnym i lokalnym, uwzględniając różnorodność kulturową oraz wyzwania związane z integracją i koegzystencją różnych grup społecznych.

Może znaleźć zatrudnienie w instytucjach pomocy społecznej, ośrodkach interwencji kryzysowej, organizacjach pozarządowych zajmujących się wsparciem osób zagrożonych wykluczeniem, instytucjach zajmujących się migracją i integracją, a także w centrach mediacji i doradztwa społecznego. Może pracować jako specjalista ds. profilaktyki społecznej w programach przeciwdziałania przemocy, uzależnieniom i przestępczości, a także jako doradca w instytucjach zajmujących się wielokulturowością i polityką migracyjną. Jego kompetencje są również przydatne w projektach międzynarodowych i lokalnych inicjatywach na rzecz równości społecznej oraz budowania dialogu międzykulturowego.

ZASADY KWALIFIKACJI

Do ubiegania się o przyjęcie na studia na pierwszy rok studiów drugiego stopnia na kierunku Pedagogika uprawnione są osoby posiadające tytuł licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny. Kandydatów na studia drugiego stopnia obowiązuje ranking dyplomów ukończonych studiów. Warunki, tryb oraz terminy rozpoczęcia i zakończenie rekrutacji w roku akademickim 2025/2026 określone zostały w  uchwale nr 7/2024 Senatu ChAT z dnia 23 maja 2024 r.

Dokumenty wymagane do złożenia w formie papierowej w dziekanacie Wydziału Nauk Społecznych ChAT w przypadku zakwalifikowania się na studia

  • podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z osobistego konta rejestracyjnego w systemie IRK i podpisane przez kandydata,
  • oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (dyplom ukończenia studiów jednolitych magisterskich, drugiego stopnia lub pierwszego stopnia) albo dyplom równorzędny wydany za granicą, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem,

Terminy rekrutacji

  •  Rozpoczęcie rejestracji w systemie irk.chat.edu.pl: 5 maja 2025 r.
  •  Ostatni dzień rejestracji w systemie irk.chat.edu.pl: 10 lipca 2025 r.
  •  Ostatni dzień wnoszenia opłat rekrutacyjnych: 10 lipca 2025 r.
  •  Zatwierdzenie wyników kwalifikacji na studia: 11 lipca 2025 r.
  •  Przyjmowanie dokumentów od kandydatów: 14 - 17 lipca 2025 r.
  •  Ogłoszenie wyników rekrutacji przez WKR: 18 lipca 2025 r.

 Opłata

Studia bezpłatne! Obowiązuje opłata rekrutacyjna za rejestrację na jeden wybrany kierunek, poziom i formę studiów wynosi 85 zł.

Dodatkowe informacje:  wns.chat.edu.pl


Do ubiegania się o przyjęcie na studia na pierwszy rok studiów drugiego stopnia na kierunku Pedagogika uprawnione są osoby posiadające tytuł licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny. Kandydatów na studia drugiego stopnia obowiązuje ranking dyplomów ukończonych studiów. Warunki, tryb oraz terminy rozpoczęcia i zakończenie rekrutacji w roku akademickim 2025/2026 określone zostały w  uchwale nr 7/2024 Senatu ChAT z dnia 23 maja 2024 r